Siirry pääsisältöön
Etusivu > Hallinto

Hallinto

Viaa johtaa toimitusjohtaja Outi. Työntekijöiden arjessa tukena ovat aluepäälliköt Emilia, Leena, Niina ja kaksi Heidiä, jotka ovat tulkkien esihenkilöitä. Koulutussuunnittelija Maarit tukee tulkkeja ja opettajia heidän ammatillisessa kehittymisessään. Hallinnon tukena ovat assistentit Milka (mm. laskutus) ja Tiina.

Hallinnon työntekijät

Huusko_Outi

Outi Huusko

toimitusjohtaja

040 061 1963

outi.huusko@osuuskuntavia.fi

Widberg-Palo_Maarit

Maarit Widberg-Palo

koulutussuunnittelija

050 447 9773 (tekstiviestit ja videopuhelut)

maarit.widberg-palo@osuuskuntavia.fi

Milka Oinonen

assistentti

050 447 9775

milka.oinonen@osuuskuntavia.fi

Romakkaniemi_Tiina

Tiina Romakkaniemi

assistentti

050 562 8021

tiina.romakkaniemi@osuuskuntavia.fi

Heidi Hietaniemi

välityksen päällikkö

050 309 2279

heidi.hietaniemi@osuuskuntavia.fi

Siivonen_Heidi

Heidi Siivonen

aluepäällikkö Turun ja Tampereen seutu

050 378 4593

heidi.siivonen@osuuskuntavia.fi

Leena Haho

aluepäällikkö Jyväskylän, Iisalmen ja Oulun seutu

0400 235 009

leena.haho@osuuskuntavia.fi

Emilia Norppa

aluepäällikkö Uusimaa

050 345 4715

emilia.norppa@osuuskuntavia.fi

Niina Lappalainen

aluepäällikkö Uusimaa

050 400 4611

niina.lappalainen@osuuskuntavia.fi