Siirry pääsisältöön
Etusivu > Hallinto

Hallinto

Viaa johtaa toimitusjohtaja Raija. Talouspäällikön tehtäviä hoitaa Outi. Työntekijöiden arjessa tukena ovat aluepäälliköt Emilia, Leena, Niina, Anna ja Heidi, jotka ovat tulkkien esihenkilöitä. Koulutussuunnittelija Maarit tukee tulkkeja ja opettajia heidän ammatillisessa kehittymisessään. Hallinnon tukena ovat assistentit Milka (mm. laskutus) ja Tiina.

Hallinnon työntekijät

Raija Roslöf

toimitusjohtaja

040 706 3803

raija.roslof@osuuskuntavia.fi

Huusko_Outi

Outi Huusko

talouspäällikkö

040 061 1963

outi.huusko@osuuskuntavia.fi

Milka Oinonen

assistentti

050 447 9775

milka.oinonen@osuuskuntavia.fi

Tiina Romakkaniemi

Tiina Romakkaniemi

assistentti

050 562 8021

tiina.romakkaniemi@osuuskuntavia.fi

Widberg-Palo_Maarit

Maarit Widberg-Palo

koulutussuunnittelija

050 447 9773 (tekstiviestit ja videopuhelut)

maarit.widberg-palo@osuuskuntavia.fi

Leena Haho

aluepäällikkö Jyväskylän, Iisalmen ja Oulun seutu

0400 235 009

leena.haho@osuuskuntavia.fi

Heidi Hietaniemi

välityksen päällikkö

050 309 2279

heidi.hietaniemi@osuuskuntavia.fi

Niina Lappalainen

aluepäällikkö Uusimaa

050 400 4611

niina.lappalainen@osuuskuntavia.fi

Emilia Norppa

aluepäällikkö Uusimaa

050 345 4715

emilia.norppa@osuuskuntavia.fi

Anna Vienonen

Anna Vienonen

aluepäällikkö Turun ja Tampereen seutu

044 715 9547

anna.vienonen@osuuskuntavia.fi